Mezinárodní turnaj mladších žáků v M.L.

čtvrtek 05. dubna 2012 / Redakce

V uplynulé víkendu se konal na zimním stadionu v Mariánských Lázních Mezinárodní turnaj Mladších žáků. Někteří naši hráči této kategorie dostali nabídku od šéfa sokolovského hokeje, účastnit se tohoto turnaje pod hlavičkou HC Baník Sokolov. Nutno vyzdvihnout, že tento narychlo složený tým, se dokázal prosadit v kvalitně obsazeném turnaji a obsadil skvělé 3. místo.

Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů z celé české republiky, z toho dva ze zahraničí. Hrálo se systémem každý s každým ve dvou skupinách. První hrací den odehráli naši borci 4 utkání, kdy jasně dali najevo, že se s námi musí počítal v boji o přední příčky. Celkem jasně přehráli týmy HC Beroun (5:2), HC Mariánské Lázně (4:2) a pak rozstříleli Hamburk nejvyšším skóre turnaje 16:2. Pouze v posledním zápase ztratili bod za remízu, kdy v unaveném zápase hráli 2:2 s týmem HC Sedlčany. Tímto postoupili do druhého hracího dne z prvního místa a záhy se stali aspiranty na zisk těch nejvyšších umístění. Ve složitém, ale přehledném systému bodování se druhý hrací den hrálo o titul. V prvním zápase naši borci nestačili na tým HC Tachov, kdy polovinu zápasu hráli nerozhodně 2:2, poté se přiklonilo štěstí na stranu domácích a dvěma góly rozhodli ve svůj prospěch. Tato událost dala průchod emocím, kdy naši hráči byli tak zklamáni, že toto nešťastné utkání oplakali. A právě tato prohra v celkovém součtu rozhodla o konečném umístění. Na další zápas se tým semknul a dokázal vybojovat cenné vítězství nad týmem HC Klatovy, kdy v dramatické koncovce pojistil do prázdné brány při powerplay na konečných 4:2. Poslední zápas (souboj nejlepších ze základních skupin) již nemohl zamíchat pořadím. HC Energie Karlovy Vary naprosto suverénním způsobem vyhrála všechny zápasy a tím si zajistila již dříve první příčku. Náš tým pod hlavičkou HC Baník Sokolov již věděl, že ani výhra nepomůže na lepší umístění a proto se dal očekávat obyčejný zápas, kdy favorit jasně přehraje naše kluky a jednoznačně si dokráčí pro zlatý pohár. Drama, náboj a atmosféra tohoto zápasu předčilo veškeré očekávání a dalo turnaji úžasnou tečku, na níž měli velký podíl také diváci, kteří tlačili tým Sokolova k úžasnému výkonu. Favority jsme dokázali potrápit, kdy jsme vedli 1:0 a do poloviny zápasu jsme byli jasně lepším týmem. Ke konci utkání se Karlovy Vary ujali vedení 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. V dramatické koncovce dokázali naši borci snížit na 4:3 a čekal se velký obrat. Při hře bez brankáře jsme tlačili soupeře, ten pouze vyhazoval na zakázané uvolnění. Až v posledních sekundách dokázal vybojovat puk a do prázdné brány 2 vteřiny před koncem upravil na konečných 5:3. Nutno poděkovat organizátorům turnaje, rodičům a vedení sokolovského hokeje, ale především všem hráčům, kteří ukázali, že umí hrát hokej, mají srdce bojovníka a žádný zápas nevzdávají. HOŠI DĚKUJEM !!!