Na Kobře jsme neudrželi vedení a prohráli po nájezdech

pátek 09. února 2024 / Lukáš Szolar

Dlouho se zdálo, že vydřeme výhru, jenže 8 minut před koncem bylo vyrovnáno

Velmi důležité utkání před sebou měli Chebští borci, když zajížděli na led Kobry Praha, kteří měli o bod méně než Kobra a v případě výhry se Cheb mohl dostat před Kobru. Ale pojďme pěkně popořadě. Kobra začala pěkně z ostra a hned si vypracovala několik slibných šancí otevřít skóre. Jenže skóre v čase 9:00 otevřel Cheb. Radek Prošel zavezl z pravé strany kluziště puk do pásma a nikým neatakován našel kolmicí přes střed hřiště dobře postaveného Milana Davídka, na kterého zívala prázdná brána, protože brankář se nestihl přesunout. 0:1

Bohužel pro Cheb radost nevydržela dlouho, protože už v čase 14:58 bylo vyrovnáno, kdy se prosadil Filip Vlček který uplatnil svou sílu a krásnou individuální akcí se dostal za obranu a z těsné blízkosti před Kašparem dotlačil puk do brány. 1:1

Vyrovnaný stav nám dlouho nevydržel, už v čase 15:42 šel Cheb opět do vedení. Domácí obrana zapomněla za svými zády Michaela Čejku, který dostal nahrávku od Švece a upaloval sám na brankáře, kterého prostřelil pod jeho lapačku. 1:2

Poté nám tento stav vydržel až do konce první třetiny, a i celou druhou třetinu. Ve třetí třetině jsme čekali na branku až do času 51:25, kde se domácí Kobře podařilo vyrovnat. Prosadil se Martin Nagy, který po vyhraném vhazování propálil vše včetně Kašpara. 2:2.

Kobra ještě mohla před koncem utkání zvrátit stav na svou stranu, ale na straně Chebských stála spojnice Kašparovi brány. V prodloužení jsme také branku neviděli a tak zápas šel až do samostatných nájezdů. Za Cheb se nikdo bohužel neprosadil a za Kobru se trefil Štastný a Bříška a tak nakonec Cheb odjel z Prahy s jedním bodem.