S Kralupy výhra až po prodloužení

pondělí 05. února 2024 / Lukáš Szolar

¨Po vývoji utkání nakonec zlaté 2 body¨

Další domácí utkání měl na pořadu HC Stadion Cheb. V sobotu 3.2 od 18:00 hostil Kralupy nad Vltavou. Začátek utkání byl hodně rozkouskovaný vyloučeními, protože rozhodčí nastavil přísný metr hned od začátku zápasu. Na první branku se čekalo až do času 13:29, kterou vstřelili hosté a právě z přesilové hry. Po vyloučení Marka Švece za hákování se Kralupský Ondřej Hampl rozjel v plné rychlosti z vlastního pásma mezi Chebské obránce a podařilo se mu prokličkovat až před koláře, kterého se štěstím dokázal překonat. 0:1

Do první třetiny už další branka nepadla a tak po první třetině byl stav lepší pro hosty. Ve druhé třetině už tolik vyloučení nebylo a dlouho jsme neviděli ani žádnou branku. Čekalo se až do času 36:48 kdy rozradostnil necelé čtyři stovky fanoušku Petr Rozhon. Marek Švec z rohu hřiště vystřelil na brankáře, který ho vyrazil a puk se volný objevil před odkrytou bránou, kde číhal právě Rozhon a doklepl puk do brány. 1:1

To bylo ze druhé třetiny vše a ve třetí třetině jsme branku také neviděli. Ze třetí třetiny stojí za vypíchnutí samostatný únik Jardy Vašíčka, který upaloval sám na brankáře a pokusil se udělat kličku alá Forsberg, ta mu vyšla a když už stačilo jednou rukou pouze posunout puk za bezmocného brankáře, přišla sekera přes ruce od jednoho z obránců a světe div se, viděli to všichni na stadionu, včetně čárového rozhodčího, ale hlavního rozhodčího to nechalo v klidu. Zápas tedy dospěl do prodloužení kde Cheb dostal dárek v podobě přesilové hry, dárek se nedal odmítnout a v čase 61:41 rozhodl utkání Radek Prošek, který po krásné kombinaci zakončil za bezmocného Sochůrka. 2:1

Cheb teď čeká 2 utkání na ledě soupeře z toho zápas na ledě Kobry Praha, se kterým bojují o postup do Play-off.