Cheb tvrdě bojuje o Play-off, porazil doma Písek

čtvrtek 01. února 2024 / Lukáš Szolar

Chebský Stadion se v tabulce oddělil s Kobrou a Benátky od zbytku pronásledovatelů.

Ve středu do Chebu přijel velmi neoblíbený soupeř IHC Králové Písek. Zápas začal velmi pohodlně a skoro prvních 5 minut se hrálo bez přerušení bez vážnější šance na obou stranách. To v čase 5:39 bylo vše jinak, protože Cheb se dostal do vedení. Michael Čejka založil akci z vlastního pásma, na středu hřiště si předal puk s Tóthem, který mu ho vrátil zpět Čejka z pravé strany hřiště našel mezeru nad brankářovým ramenem a přesnou ranou z úhlu poslal Cheb do vedení. 1:0

Psal se čas 9:53 a Cheb se radoval po druhé. Vojtěch Šik z vlastního pásma našel na útočné modré čáře Davídka, kterému z druhé strany najížděl osamocený Šimon Krutina. Davídek našel přesnou přihrávkou osamoceného Krutinu před bránou a ten střelou z první překonal Píseckého brankáře po druhé. 2:0

Ještě do první třetiny se Cheb radoval po třetí. Po závaru před bránou se puk ocitl před mladým Petrem Rozhonem a ten se střelou téměř do odkryté brány nemýlil. 3:0

Ve druhé třetině jsme branku neviděli a ve třetí třetině Písek dokázal pouze zkorigovat výsledek na konečných 3:1. Za Písek se trefil v čase 46:50 Martin Koupal, který puk trefil tak zvláštně, že plachtící puk zapadl za Kašparovo záda. 3:1

Hosté ještě zkusili na konci hry hru bez brankáře, ale branku do prázdné mohli stvrdit Čejka se Švecem, kteří jeli sami na jednoho bránícího hráče, bohužel tak překombinovali svůj únik, že nakonec branka nepadla. Cheb to mrzet nemuselo, protože velmi důležité 3 body zůstali doma.