V Kralupech jsme rozhodli utkání v prodloužení

neděle 14. ledna 2024 / Lukáš Szolar

Celý zápas jsme vedli a soupeř dotahoval ztrátu

Poslední utkání v základní části odehrál náš tým HC Stadion Cheb v Kralupech. Byla to bitva o pozici v tabulce, protože Kralupy byly před utkáním pouze bod za námi. Vstup do utkání vyšel Chebskému týmu naprosto skvěle, protože utkání teprve začalo a psal se teprve čas 0:47 a Marek Švec si hned po vhazování svého spoluhráče v pásmu domácího týmu převzal kotouč a zamířil s ním hned k bráně chráněnou Lukášem Sochůrkem a toho první střelou na bránu překonal 1:0

Poté si šel v zápětí sednout na trestnou lavici Chebský Petr Karpov za hrubost a Kralupy měli pár šancí, ale také dělali chyby v obraně a dávali možnost zaútočit ve vlastním oslabení Chebskému celku. Další takovou chybu potrestal v čase 3:30 Vojtěch Šik, který si vzal puk ve vlastním pásmu a dojel s ním mezi obránci až před brankáře Sochůrka, kterého si položil na led a Cheb se radoval po druhé 2:0

Domácí tým se ale nepoložil a dokázal brzy odpovědět na dvě rychlé branky Chebského týmu. Václav Zídek střelou golfem odrovnal jednoho z Chebských obránců, od kterého se puk odrazil do rohu hřiště kde si ho převzal Jakub Kučera a přihrál přímo před bránu právě Zídkovi, který byl nehlídán, protože obránce se po jeho střele svíjel v bolestech. Zídek měl lehký úkol sklepnout puk za Kolářovo záda. čas 5:25, 1:2

Václav Zídek v čase 11:21 dokonce srovnal utkání. Po uplynutí přesilové hry si Kralupy zavezli kotouč do pásma, kde si Zídek převzal puk od Kellersteina a vystřelil prudkou střelou nad Kolářovu lapačku na bližší tyč. 2:2

Tímto nám skončila zajímavá první třetina 2:2

Druhá třetina nám opět přinesla 4 branky, ale hezky popořadě. V čase 23:51 se hrálo ve čtyřech na obou stranách a byl to opět Cheb, který se ujal vedení. Domácí chtěli vyhodit puk přes střed hřiště, kde ale opět stál skvěle postavený Jaroslav Vašíček, který si stáhl puk na led a okamžitě s ním upaloval na bránu. Mezi kruhy napřáhnul a prudkou střelou překonal Suchůrka. 3:2

Cheb se ale opět neradoval dlouho, protože Kralupy v čase 25:49 opět vyrovnávají. Tentokrát se trefil Pavel Husarik, který tečoval střelu od modré čáry těsně před Kolářem a nedal mu šanci zasáhnout. 3:3

Zápas se nám pomalu dostával do své poloviny a Cheb si zase bere vedení na svou stranu. V čase 28:46 využil Vašíček zaváhání jednoho z obránců Kralup, který byl úplně sám ve vlastním pásmu a najednou se puk objevil úplně volný, který si převzal Radek Prošek a ten ujížděl sám, nikým nehlídaný na Sochůrka. Samostatný nájezd vyřešil skvěle, protože našel skulinu mezi betony Kralupského brankáře. 4:3

Už se zdálo, že Cheb půjde po druhé třetině do šatny s vedením, ale i Kralupy využily zaváhání v obraně hostujícího týmu. Tomáš Soukup se dostal s jedním se spoluhráčů do přečíslení 2 na 1, Soukup se snažil přihrát přes bránícího Kořána, kterému v leže jeho přihrávku překazil, ale puk se opět odrazil k Soukupovi, který využil toho, že Kolář reagoval na přihrávku a nechal mu odkrytou branku u přední tyče a tak se Kralupy radovali z vyrovnání. 4:4

Třetí třetina už byla trochu opatrnější a na další branku se čekalo až do času 48:54 a Petr Rozhon využil zaváhání Kralupských hráčů, kteří měli vhazování v útočném pásmu a Rozhon přečetl jejich záměr poslat zadovkou puk na modrou čáru, který vypíchnul a upaloval s ním sám na Sochůrka, tomu naznačil kličku do forhendu a poté ho střelou překonal. Cheb si opět bere vedení na svou stranu. 5:4

Poté zápas už byl hodně nervózní a Kralupy se hnali za vyrovnáním. Hlasatel oznamoval poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí brankář se už hlásil na domácí střídačku, aby mohl pustit šestého hráče na led. Jenže než k tomu vůbec došlo, tak bylo vyrovnáno, V čase 58:10 završil Hattrick Václav Zídek. Ten využil toho, že po střele na Koláře puk tečoval jeden z jeho spoluhráčů a Kolářovi puk propadl až před odkrytou klec, kde Zídek byl připraven puk doklepnout do odkryté klece. 5:5

Zápas byl bohatý na góly a muselo rozhodnou až prodloužení nebo nájezdy. Nakonec se rozhodlo už v prodloužení a byl to Cheb, který vstřelil branku. Jaroslav Vašíček se dostal ke střele mezi kruhy, ale brankář vyrazil jeho střelu do rohu hřiště. Vašíček si pro puk dojel a i přes atak jednoho z bráních hráčů se vysmekl od mantinelu, natáhnul si kotouč na střed hřiště a svižnou střelou vymetl šibenici Kralupské branky. Byla to Vašíčkova druhá trefa v utkání, která Chebu vystřelila 2 body. 5:6

Za zmínku stojí Chebští fanoušci, kteří přijeli v hojném počtu a dělali parádní atmosféru pro Chebské hráče po celý zápas, ale i po něm. Konec po základní části pro nás nevyzněl vůbec špatně, ale na první osmičku nám nakonec chyběli 2 body. Rozlosování nadstavby už je známo a tak sledujte naše sítě, kde vás budeme samozřejmě informovat.