Rekordní návštěva v Chebu viděla výhru 4:2

neděle 07. ledna 2024 / Lukáš Szolar

Okolo 450 diváků si udělalo cestu na hokej v Chebu

Sobotní večer v Chebu patřil opět hokeji. Domácí tým HC Stadion Cheb chtěl napravit minulé zaváhání proti týmu IHC Králové Písek, kdy doma podlehl po prodloužení 2:3. Chebští hokejisté k tomu měli parádní motivaci a to přes čtyři stovky fanoušků v zádech, kteří je po celý zápas hnali dopředu a byly opravdu slyšet. Hned od úvodního vhazování ale bylo jasné, kdo bude určovat tempo zápasu. Cheb začal tlačit na soupeře a nepustil Hronov do vetší šance. Za Hronov přijel do svého minulého působiště Vladimír Vrtek, který měl první šanci za hosty, ale Kolářovu bránu pouze přestřelil. Cheb se dostal do větších šancí až v přesilové hře, kdy Hronov pykal za hráčskou lavici, za příliš mnoho hráčů na ledě, ale bez vstřelené branky. Největší šanci na změnu skóre měl v čase 14:23 domácí Petr Rozhon, který se řítil sám na Pittra, ale ten jeho pokus o kličku přečetl a pravým betonem zlikvidoval jeho šanci. To v čase 16:31 si šel hráč Hronova Václav Maršík sednout na trestnou lavici za podrážení a Cheb toho dokázal využít. Psal se čas 17:49 a Vojta Šik si vyměnil puk s Michaelem Čejkou a právě Šik dostal na modrou nabito a tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Pittra. 1:0

První třetina nám přinesla pouze jednu branku a tak se šlo do šatny za stavu 1:0

Druhá třetina začala opět tlakem Chebu. Hned po úvodním buly se Cheb mohl radovat z navýšení vedení, ale stále jako by se Cheb zastřeloval. V čase 23:33 Cheb dostává možnost hrát další přesilovou hru a po druhé jí využije. Čas 25:18 a trefuje se obránce Václav Stejskal. Marek Švec vjel po pravé straně do pásma a naznačil střelu, jenže viděl dobře v plné rychlosti najíždějícího Stejskala, kterému přihrál přímo před bránu a Stejskal střelou z první nedal Pittrovi šanci. 2:0

Cheb jako by ožil a bylo ho celé kluziště. Jak se říká, kuj železo dokud je žhavé a toho se Cheb držel, protože o necelé dvě minuty to bylo už o tři branky. V čase 26:46 se prosadil tentokrát Ferdinand Tóth. Skuhravý Tótha vysunul do jízdy, který si to namířil přímo mezi dva obránce Hronova a ty mu udělali den otevřených dveří. Krásnou kličkou si jednoho z obránců namazal na chleba až se ocitl sám před brankářem a z mezikruží zamířil přesně pod lapačku Pittra. 3:0

Před koncem druhé třetiny mohl ještě rozradostnit domácí fanoušky posila pro toto utkání, která hraje na střídavý start ze Sokolova Milan Davídek, který ujížděl sám na brankáře, ale bohužel v poslední chvíli mu puk odskočil a tak z vyložené šance nic nakonec nebylo. Po druhé třetině se šlo tedy do šatny za stavu 3:0

Ve třetí třetině si Cheb trochu zkomplikoval klid, který měl. Nejdřív totiž nabídl přesilovou hru Hronovu Václav Skuhravý, který si odpykal trest za nedovolené bránění, naštěstí pro Cheb ho Hronov nevyužil, ale v čase 45:15 se Hronov radoval ze snížení stavu, protože se prosadil Artem Popitich. Po souboji u domácí střídačky se puk dostal právě až k Popitichovi a ten svižnou střelou z pravé strany kluziště poslal puk přímo mezi betony Koláře. 1:3

Cheb chtěl bleskurychle odpovědět, po skrumáži před bránou se ale nikdo z Chebských nedokázal prosadil. Naštěstí je to ale mrzet nemuselo, protože v čase 46:36 se prosadil hráč se skvělou bilancí Marek Švec. Kapitán Petr Kořán stál na modré čáře a jako volejbalový blokař si vyskočil na puk, který jeden z hráčů Hronova chtěl dloubákem vyhodit z pásma a chytil ho do své rukavice, rychle stáhl na led a okamžitě poslal na Pittra, tam už stál připraven Švec a tečí nedal brankářovi šanci zasáhnout. 4:1

Hosté už toho moc nevymysleli a do většího tlaku se nedostávali, ale přeci jen se jim opět podařilo snížit V čase 53:21 se prosadil Matěj Hájek, kdy Plíšek vybojoval puk za bránou domácích a poslal ho přesně před bránu právě na Hájka a ten se nemýlil a snížil na 2:4

Hosté se ještě snažili hrát před koncem utkání bez brankáře, ale žádná branka už nám do konce utkání nepadla. Takže nám zápas nakonec skončil 4:2 pro Cheb.

Vedení i hráči si pochvalovali návštěvu která přišla na sobotní utkání. Tímto chceme všem fanouškům Chebského hokeje poděkovat za podporu a budeme se jim snažit v každém zápase dělat radost. Nyní o dalších utkání našeho A týmu sledujte sociální sítě a naše webové stránky, kde se brzy dozvíte další informace ohledně všech zápasů nejen A týmu, ale i našich mládežnických kategorií.