První zápas v novém roce, prohra po prodloužení

čtvrtek 04. ledna 2024 / Lukáš Szolar

IHC Králové Písek po osmi porážkách v řadě vítězí v Chebu po prodloužení

Domácí tým HC Stadion Cheb chtěli navázat na dvě výhry z domácího ledu, kterými zakončil rok 2023. Do Chebu přijel tým IHC Králové Písek, kterým se konec roku vůbec nedařil a měl na kontě osm porážek v řadě a v tabulce se nacházeli až na 13 místě s 18 body. To Cheb zakončil konec roku dvěma výhrami, kdy porazili Děčín po samostatných nájezdech a pak si vyšlápli na Kobru Praha, kterou porazili 6:2. Písek ale v posledním domácím zápase potrápil lídra tabulky Chomutov, se kterými prohráli až v prodloužení a tak všichni věděli, že Cheb nečeká nic lehkého.

Začátek utkání patřil jasně domácímu týmu, který na Písek vlítnul a zdálo se, že Cheb bude mít v utkání jasnou převahu, ještě navíc hosté šli na začátku utkání do oslabení, ale bez gólového efektu. To platilo ale pouze do minuty 6:08, kdy se nám poprvé změnilo skóre a byl to právě Cheb. Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale následnou nahrávku na jednoho z obránců na modrou čáru vystihl Marek Švec a dostal se s Rozhonem do přečíslení 2na1 a Švec pozdržel nahrávku přes bránícího hráče a přihrál přímo na střelu z první Petru Rozhonovi, který střelou pod víko rozvlnil síť a tak Cheb vedl 1:0.

Poté byl vyloučen Petr Karpov za krosček a z trestné lavice sledoval další obrovskou šanci domácích. Na bránu totiž sám upaloval Vlastimil Kvasnička, bohužel pro Cheb jeho nájezd vychytal Tadeáš Dvořák. Písek taktéž svoji přesilovou hru nevyužil, ale smutnět nemusel, protože v čase 9:59 bylo vyrovnáno. Jan Marcilis tečoval těsně před Kašparem střelu od modré čáry a bylo vyrovnáno. 1:1

V první třetině jsme ještě krom dvou vyloučení domácích viděli ještě další domácí únik, tentokrát Michalela Čejky, ale Dvořák byl opět na svém místě. Skóre už se nám tedy nezměnilo a tak po první třetině se šlo do šatny za stavu 1:1

Na začátku druhé třetiny měl na hokejce svojí druhou trefu Petr Rozhon, jenže branková konstrukce byla proti. Poté byl vyloučen Václav Stejskal na 2+2 minuty a Písek v čase 25:05 tuto prodlouženou přesilovou hru využil. Brankář Písku Tadeáš Dvořák skvěle přečetl hru a využil, že domácí měli na střídačku dál a rychle poslal puk na Volfa, který rychle předal puk do jízdy Janu Matiáškovi, ten se ocitl sám před Kašparem a krásnou kličkou do bekhednu nedal gólmanovi šanci a zavěsil. 1:2

Poté využil přesilovou hru i Cheb, v čase 28:54 bylo opět vyrovnáno, protože se trefil domácí kapitán Petr Kořán. Radek Prošek vystřelil na Dvořáka, který neudržel puk ve své výstroji a vypadl mu pro jeho smůlu přesně před něj a před odkrytou bránu. Nejrychleji se v brankovišti zorientoval právě Kořán, který puk doklepl do sítě a tak bylo vyrovnáno. 2:2

Ve druhé třetině jsme opět viděli ještě několik vyloučení, ale žádná další branka už nepadla, po druhé třetině byl stav tedy vyrovnaný 2:2

Třetí třetina nám branku nepřinesla. Šanci skórovat měli oba týmy, ale buď to vždy chytili brankáři a nebo stálo při některém týmu štěstí. Co ještě také stojí za zmínku, byl pěstní souboj našeho trenéra a zároveň hráče Václava Skuhravého, který si vyšlápl jako Pirát na Vémolu na Píseckého Filipa Koláře. Oba borci si odseděli 5 minutový trest za hrubost. Zápas nám tedy skončil v základní hrací době nerozhodně 2:2

Prodloužení se dlouho nehrálo, protože Píseckým se 24 sekund po vhazování podařila akce, kterou zakončil Jan Matiášek. Matiášek od půlky hřiště upaloval sám na Kašpara a vyzrál na něj úplně stejně jako u jeho první branky. Na Chebského brankáře použil úplně stejnou kličku do bekhendu, jako při brance na 1:2 a stejně zavěsil puk pod horní tyč. Cheb tak prohrál doma po prodloužení 2:3.

Výsledkově to bohužel nevyšlo, ačkoliv hra špatná nebyla. Zápas se hodně kouskoval vyloučeními a hře to vůbec neprospělo. Další pokus zvítězit má Cheb už v sobotu, opět před domácím publikem od 18:00 proti týmu HC Wikov Hronov.