Poslední zápas letošního roku vítězně

pátek 22. prosince 2023 / Lukáš Szolar

Ve druhé třetině jsme rozhodli utkání

Ve středu 20.12.2023 se uskutečnilo pro HC Stadion Cheb poslední utkání v tomto roce a navíc před domácím publikem. Ačkoliv domácí pořadatelé měli strach o návštěvnost, protože ve stejný termín se hráli v okolí ještě 2 zajímavá utkání, tak strach byl zbytečný. Fanoušků se sešlo opět hodně a tak jsme si všichni mohli vychutnat předvánoční nápadu a hlavně vítězství domácího týmu.

V první třetině jak je tomu v Chebu zvykem moc branky nepadají a i tentokrát se to potvrdilo. V první třetině jsme branku neviděli, ačkoliv měl Cheb několik šancí otevřít skóre, bohužel se tak nestalo a tak jsme v první třetině braku neviděli. Za zmínku stojí vyloučení do konce utkání hráče Kobry Praha za napadení rozhodčího. Petr Horáček si během strkanice před bránou vybral místo Chebského hráče čárového rozhodčího a strhnul ho k zemi. Minutu před koncem první třetiny dostal ještě menší trest za hrubost domácí Vlastimil Kvasnička

Druhá třetina začala přesilovou hrou Pražanů, ale bez žádného výsledku. V době kdy Vlastimil Kvasnička skočil na led z trestné lavice, tak jakoby obrana Kobry na něj zapomněla a Kvasnička okamžitě dostal puk od svých spoluhráčů a upaloval sám na brankáře, bohužel bez gólového efektu. Na branku už se ale dlouho nečekalo. Konkrétně v čase 22:52 se poprvé rozezněla siréna, po vstřelené brance domácího týmu. Svoji první branku v letošní sezóně si připsal Jakub Krejsa, ke kterému se dostal puk u mantinelu, rychlými kroky se rychle dostal na střed hřiště a svižnou střelou propálil Ondríka skrz jeho výstroj 1:0

Nabuzený Cheb pokračoval dál v tlaku a o 27 vteřin později už to bylo o 2 branky. V čase 23:19 se tentokrát prosadil Vlastimil Kvasnička, Prošek za brankou vybojoval puk, který přihrál před bránu volnému Čejkovi, který se neukvapil a našel přihrávkou právě Kvasničku, jelikož brankář Ondrík vyjel zmenšit úhel proti Čejkovi, Kvasnička měl po Čejkovo nahrávce úplně prázdnou bránu, kterou nepohrnul a tak jsme vedli 2:0

Chebu to nestačilo a opět to byla další branka v síti Kobry. Tentokrát to bylo o dalších 45 sekund později, v čase 24:04 dostal puk na hokejku ve vlastním pásmu Václav Skuhravý, který s ním rychle vystartoval směr útočné pásmo, na středu hřiště přihrál po jeho pravé straně najíždějícímu Marku Švecovi, který nabral vysokou rychlost a ten s pukem dojel až před brankáře Kobry, kterému nevadil ani bránící hráč a střelou v těsné blízkosti Ondríka ho překonal po třetí 3:0

Pražané během druhé třetiny měli několik přesilových her, ale byl to Chebský tým, který několikrát mohl v oslabení skórovat a navýšit náskok. Kobra Praha nebyla schopna akceptovat hru Chebského týmu a doslova se jim zápas ztrácel každou minutou. To v čase 34:37 bylo pro Kobru ještě hůř, protože už to bylo o čtyři branky. Kvasnička dostal přihrávku z vlastního pásma až na modrou čáru, zatáhl puk po mantinelu do hloubky pásma útočného a pak si pouze počkal, až přijede Radek Prošek, kterému naservíroval puk přímo před bránu a ten už se nemýlil a navýšil vedení. 4:0

Když už se zdálo, že nám skončí druhá třetina a běželi poslední vteřiny zápasu, tak Michael Čejka špatně rozehrál puk a nahrál ho přímo na hokejku Tomáši Šťastnému, který se rychlými kroky dostal až před Kašpara a v čase 39:59 ho překonal. 4:1

Třetí třetina už se hrála v klidu, Cheb věděl, že nemá kam spěchat a Kobra se nebyla schopna dostat do tlaku, aby mohla utkání zvrátit. Další rána pro Kobru přišla v čase 48:39, kdy se po druhé prosadil Marek Švec. Jakub Vogel zavezl puk do pásma, krásnou stahovačkou vymazal jednoho z obránců Kobry a pak přihrávkou na stříbrném podnose našel právě Švece, který nezaváhal a rozvlnil síť za brankářem, který se přesouval. 5:1

Kapitán Kobry Praha, nechtěl odjet s debaklem a rozvlnil síť za Kašparem po druhé. V čase 50:31 v přesilové hře snižuje Tomáš Štastný 5:2

Když už se zdálo, že výsledek zápasu bude 5:2 a všichni na stadionu si užívali vánoční náladu a hlavně vítězství našeho týmu, tak si ještě jednou zakřičeli gól. Další premiérová trefa jednoho z našich hráčů. Trefila se naše Finská posila Noaa Innanmaa. V čase 59:04 se po nahrávkách od rodiny Skuhravých dostal puk právě až k mladému Finovi a ten na středu hřiště měl spoustu času, nikým neobtěžován si rozmyslet, kam bude střílet. Innanmaa vystřelil k levé tyči přesně nad beton a pod vyrážečku a tak se nám výsledek zastavil na konečných 6:2

Cheb zakončil letošní rok dvěma vítězstvími na domácím ledě a potvrdil zlepšenou hru v druhé polovině sezóny. Teď jsou ale na řadě svátky vánoční a na chvíli si od hokeje odpočineme. Ne ale na dlouho, protože Cheb se opět představí před domácím publikem hned po novém roce a to konkrétně 3.1.2024 proti týmu HC Písek a pak hned o víkendu 6.1.2024 proti Hronovu.

Chtěli bychom všem fanouškům moc poděkovat za podporu, kterou nám dáváte po celý rok a tímto vám chceme popřát za celý klub HC Stadion Cheb klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2024.