Porážíme doma Děčín po nájezdech

neděle 17. prosince 2023 / Luke Szolar

Dvakrát jsme prohrávali, nakonec jsme vyhráli

Sobotní podvečer patřil v Chebu lednímu hokeji. Druhá liga nezná reprezentační přestávku a hrají své zápasy bez přerušení. Do Chebu přijel Děčín, který okupoval 5 místo tabulky a měl na svém kontě 43 bodů. To Cheb po sérii nevydařených zápasů, měl bodů 18. Což značilo, že Děčín přijel do Chebu jako favorit zápasu a věřili jim i sázkové kanceláře. Ale teď pojďme už k zápasu. Začátek pro Cheb nebyl vůbec optimální, protože rozhodčí Kosnar ukázal, že opět nastavuje přísný metr na posuzování zákroků a vyloučil postupně Tótha, Krutinu a po obdržené brance ještě navíc za nesportovní chování trenéra domácích Skuhravého. V čase 3:39 se Děčín ujal vedení, právě v přesilové hře 5 na 3, kdy po vyhraném vhazování Medvědi z Děčína rozbalili deštník a Nezbeda v pravém kruhu sklepl puk lépe postavenému Davidu Tůmovi a ten střelou zápěstím zamířil do protějšího víka Kašparovi brány a nedal mu šanci zasáhnout 0:1

Ve druhé polovině 1. třetiny se nám zápas uklidnil a hrálo se už bez vyloučení a hrál se opatrný hokej na obě strany, až na pár menších šancí na obou stranách se už nic vážného nestalo a tak se šlo po 1. třetině do šatny za stavu 0:1

Druhá třetina se vezla v podobném duchu jako třetina první, hrálo se dlouho bez vyloučení a větších šancí, což ale neplatilo v minutě 37, kdy dostal trest Bohuslav Nowak za sekání a dopřál tak Chebu druhou přesilovou hru v zápase. Chebu se podařilo vytvořit tlak na soupeře a zabydlet se v jejich obraném pásmu, což přineslo zasloužené ovoce. V čase 37:24 si celý stadion mohl zakřičet gól, protože bylo vyrovnáno. Parádní kombinace ani jinak dopadnout nemohla. Novotný vymyslel skvělou nahrávku do levého kruhu na Čejku, který přenesl puk na opačnou stranu, kde už číhal kapitán domácích Petr Kořán a ten zakončoval do prázdné brány bezmocného Skokana. Bylo vyrovnáno 1:1

Domácí Fans kteří si říkají EgerBanda ještě ani nedozpívali melodii po brance svého týmu a Cheb už zase prohrával. Děčínu stačilo 29 sekund k tomu, aby si své vedení vzal zpět. Opět se prosadil střelec první branky David Tůma. Bartoň od modré čáry neváhal a z první nahrával po levé ruce Faiglovi, jenž si počkal, až před bránu najede David Tůma a adresoval mu puk přímo do hokejku, proti jemuž střele z bezprostřední blízkosti neměl Kašpar šanci. 1:2

Druhá třetina je za námi a Cheb opět prohrává o jednu branku 1:2

Ve třetí třetině už se nám hokej zrychlil a šlo vidět ze strany Chebu že nechce nic dát Děčínu zadarmo. Hrál se hokej nahoru dolů, byly vyloučení na obou stranách, ale skóre dlouho zůstávalo stejné. Vše se ale změnilo 5 minut před koncem zápasu. Přesněji v čase 54:33 se domácí tým dočkal zaslouženého vyrovnání. Přitom celá situace začala nevinně. Děčín měl vhazování v pásmu Chebu, které dokonce i vyhrál. Puk se dostal na modrou čáru k jednomu z obránců Děčínských, který si zastavil puk a švihem chtěl poslat puk na Kašpara, jenže jeho střelu zblokoval rozjetý proti němu David Novotný, od kterého se puk odrazil přímo jemu do jízdy a najednou upaloval sám na brankáře Skokana. Novotný si zkušeně poradil, Skokana si forhendovou kličkou položil a střelou nad jeho beton mu nedal šanci. Vyrovnáno 2:2

Ještě než nám utkání šlo do prodloužení, Cheb měl skvělou příležitost utkání strhnout na svou stranu, protože 3 minuty před koncem dostali možnost hrát přesilovou hru. Tuto šanci vycítil i trenér Václav Skuhravý, který si vzal oddechový čas a taktéž i hlasatel zápasu, který hecoval fanoušky na tribuně a ty udělali skvělou atmosféru a všichni v hale věřili, že Cheb zvítězí po 60 minutách. Bohužel Cheb se v přesilové hře neprosadil a tak zápas po 60 minutách skončil nerozhodně 2:2

V Prodloužení naopak dostal možnost hrát přesilovou hru Děčín. Vyloučen byl Michalel Čejka a v hale to doslova vřelo, jak fanoušci, tak hráči hlasitě dali najevo pánovi v pruhovaném, že s tímto výrokem nesouhlasí, bohužel jim to nebylo nic platné. Děčín taktéž vycítil šanci urvat výhru v prodloužení a svolal k oddechovému času. Paradoxně ve hře 4 na 3 měli největší šanci utkání rozhodnout Chebští. Konkrétně Petr Rozhodl se v plné rychlosti dostal po špatném střídání hostů do pásma, navezl si puk na osu hřiště a prudkou střelou minul těstě Skokanovu bránu, který se jen ohlídnul. Po 5 minutách branka tedy nepadla, a tak zápas šel do samostatných nájezdů.

Nájezdy se Chebu dlouhodobě daří a opět to předvedli i na domácím ledě. Střelci střílejí góly a Kašpar pochytá šance protivníků. Jako první za Cheb jel trenér domácích Václav Skuhravý, který proměnil, úspěšně ho pak následovali Čejka i Novotný. Kašpar obdržel pouze jednu branku a tak Cheb zvítězil po nájezdech. Vítěznou branku si připsal Michael Čejka.

Pro Cheb to byla opět skvělá pozvánka na hokej a všichni věříme, že ve středu 20.12.2023, kdy odehrajeme poslední zápas v tomto roce a ještě navíc před domácím publikem, opět zvítězíme a zakončíme tento rok společně za 3 body. Utkání začíná v 18:00 a soupeřem nám bude Kobra Praha.