Favorit doma nezaváhal, Chomutov porazil Cheb 6:2

středa 06. prosince 2023 / Lukáš Szolar

Po druhé za sebou bez bodu, v sobotu jedeme do Letňan.

Nelehký úkol čekal ve středu podvečer borce z Chebu. V Rocknet aréně čekal na Cheb výběr trenéra Pešouta v čele s produktivní dvojicí ex Litvínovských Hübl s Lukešem. Hned od začátku utkání bylo jasné a první lajna jasně ukázala, kdo bude diktovat hru, V první minutě zápasu nepustil Chomutovský tým Cheb k puku. Paradoxně to byl ale právě Cheb, který jako první mohl otevřít skóre zápasu, Vašíčkovo střelu ale skvěle zastavil brankář domácích Altrichter.

Na první branku se ale dlouho nečekalo, v čase 4:27 si Jakub Březák na vlastní modré převzal puk a s ním dojel až před Chebského Koláře, kterého prostřelil a tak se Chomutov ujal vedení. 1:0

Druhá branka nám padla až v čase 16:19 a opět se radovali domácí. Petr Eret nalákal dva Chebské obránce za Kolářovu branku a z otočky našel úplně osamoceného Martina Tůmu, který střelou z první nedal Kolářovi v tváří tvář šanci. 2:0

Za zmínku ještě stojí samostatný únik Chebského Václava Stejskala, který upaloval na Altrichtera, ale ten jeho blafák zlikvidoval a tak se Chebu bohužel snížit nepodařilo. Skóre se nám tedy neměnilo a tak po první třetině se šlo do šatny za stavu 2:0.

Do druhé třetiny Cheb opět nevstoupil úplně ideálně, protože za podražení si šel sednout Alex Jónák. Následné oslabení hosté přežili bez ztráty kytičky a jako by to Cheb nakoplo. Cheb také dostal možnost hrát přesilovou hru, ve které měl možnost snížit Michael Čejka, který trefil horní tyč Altrichterovi brány a následnou dorážku už dokázal Chomutovský strážce svatyně vyrazit. Cheb se ale nevzdal a dílo Čejkovo nakonec o deset sekund později dokonal Šimon Krutina. V čase 25:21 po skvělé přihrávce přes osu hřiště od hrajícího trenéra Václava Skuhravého se puk doklouzal právě až k Šimonovi Krutinovi a ten skoro do prázdné brány uklidil puk za Altrichterovi záda. Cheb snižuje 2:1

Radost Chebu ale netrvala dlouho, protože z ničeho nic v čase 31:16 Piráti střílejí další branku. Jan Svoboda si ve velké rychlosti nabruslil mezi kruhy, dostal přihrávku a prostřeluje Kristiána Koláře. 3:1

Cheb si ještě zkomplikoval konec druhé třetiny. Opět došlo na vyloučení a to nejprve minutu před konce Václav Skuhravý za nedovolené bránění a pak o dvacet sekund později Jaroslav Vašíček za podrážení. Piráti tak do konce 2 třetiny měli k dispozici přesilovou hru 5 na 3, kterou také dokázali využít a stačilo jim na to pouze 16 sekund. Chomutov si pohrál s Chebskou obranou a vykombinoval několik přihrávek po sobě a ta finální se dostala k Tadeáši Svobodovi a ten překonal ležícího Koláře. 4:1

Po druhé třetině 4:1

Piráti rozehráli druhou třetinu stále v přesilové hře, ale nepodařilo se jim udržet v pásmu tak, aby ohrozily bránu. Ve třetí třetině jsme čekali na branku až do času 55:04. Opět se prosadil domácí tým, který využil toho, že Cheb doslova vytuhl v obranném pásmu a po odraženém puku po zákroku Koláře se k němu jako první dostal František Mála a ten už hostujícího brankáře překonal. To ale nebylo vše, protože o 39 sekund později Chomutov dává další branku a tentokrát se prosadil střelou od modré čáry Jakub Chrpa. Kolář měl zakrytý výhled a dělovka mu propadla mezi betony. 6:1

Cheb dokázal už pouze snížit a připsat si druhou branku v zápase. Tentokrát hosté měli výhodu dvojnásobné přesilové hry a po kombinaci Vašíček, Skuhravý, Krutina, právě poslední jmenovaný svižnou střelou prostřelil Altrichtera. Šimon Krutina tak vstřelil svojí druhou branku v zápase. 6:2

21. kolo lépe vyznělo pro domácí Piráty Chomutov, ale Cheb se musí rychle oklepat z těžkého utkání a připravit se na další zápas, který hrají už v sobotu 9.12.2023 a to proti Letcům z Letňan. Letci mají za sebou dvě porážky a budou chtít doma Cheb porazit. Cheb jim nic nedá zadarmo, budou se chtít v Praze ukázat a svěřenci Václava Skuhravého budou chtít navázat na zlepšené výkony z předchozích utkání. Tabulka napovídá, že favorit bude domácí tým, jsou na 5. místě a mají 38 bodů, to Cheb je na místě 11 a mají 19 bodů. Hokej je ale nevyzpytatelná hra a vítěz může být kdokoliv.