Vyrovnaný zápas proti týmu HC Stadion Vrchlabí

neděle 03. prosince 2023 / Lukáš Szolar

Zápas mohl skončit na obě strany vítězně, nakonec si body odváží Vrchlabí.

Tak jak už je v Chebu u posledních zápasů zvykem, v první třetině branky nepadají a bylo tomu tak i tentokrát. Až na pár vyloučení se nic zásadního nestalo a pokud letěla nějaká střela na brankáře, tak na obou stranách si s ní strážci klece poradili.

Po první třetině se šlo do šatny za stavu 0:0

Druhá třetina začala opět v pomalejším tempu a největší šanci změnit poprvé stav zápasu měl v přesilové hře David Chalupa z Vrchlabí, jenže proti byl Jakub Kašpar, který instinktivně máchl lapačkou do prostoru a Chalupa vidinou skórovat do prázdné brány byl najednou udiven, protože opravdu trefil Kašparovu lapačku a tak stav i v polovině utkání byl zatím stále 0:0. V čase 30:50 měl možnost také změnit stav domácí útočník Vlastimil Kvasnička, jenže proti byl také brankář hostí, Denis Vacek, jeho samostatný únik zlikvidoval lapačkou.

v čase 32:27 se ale už skóre měnilo a byly to hosté. Jeden z hráčů si dojel puk do rohu hřiště, nahrál ho na modrou čáru Sýkorovy a ten střelou poslal puk na Kašpara, jenže před Kašparem číhal kapitán Vrchlabí Patrik Urban a tečí poslal puk mezi Kašparovi betony. 0:1

Jenže radost hostům nevydržela dlouho, konkrétně minutu a třicet čtyři sekund. Podobná situace jako u první branky, puk se dostal na modrou čáru k Vojtěchovi Šikovi a ten vystřelil a před bránou stál Petr Karpov a ten tečoval puk za záda Vacka. 1:1

Ve druhé třetině se nám skóre už neměnilo a tak po druhé třetině jsme šli do kabin za stavu 1:1

Úvod třetí třetiny patřil hostům, jen díky pohotovým zákrokům Kašpara se skóre zatím neměnilo. To v čase 47:56 ale už vše bylo jinak, protože vedení si zpět vzalo Vrchlabí a opět se prosadil kapitán Patrik Urban. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho Urban a Krsek to sehráli fantasticky a Urban zakončoval defakto do prázdné brány. Nezabránil tomu ani v leže bránící Petrásek. 1:2

Domácí tým se ale nevzdal a opět ukázal, že je to jiný Cheb než na začátku sezóny, protože opět našli odpověď na nepříznivý stav a podařilo se jim vyrovnat. Autorem vyrovnávací branky je Jaroslav Vašíček, který nenápadně vlítnul z vlastního pásma až do pásma hostí a tam vystřelil na brankáře Vacka, jenže jeho střela byla zblokována, naštěstí pro něj opět na jeho hůl a na druhou střelu už brankář Vacek, který byl povyjetý z brány nestihl zareagovat, a tak byl stav v čase 54:22 nerozhodný, 2:2

V myšlenkách všech v hale bylo už prodloužení a nikdo nevěřil tomu, že by se skóre ještě mohlo měnit. Bohužel pro domácí tým, se ale změnilo a branku v čase 56:51 vstřelilo Vrchlabí. Ve hře pět na pět se Vrchlabí dostalo do pásma Chebu a opět jak v minulých utkání Cheb srazila nedůslednost před vlastní bránou. Nahozený puk před Kašpara nejrychleji našel Jakub Tatar a i v obklíčení Václava Stejskala se mu podařilo skórovat. 2:3

Bohužel na to domácí tým už nebyl schopen zareagovat a ještě jim bylo komplikací vyloučení Petra Rozhona. Cheb zkoušel hru bez brankáře, ale ani tam se jim nepodařilo dostat soupeře pod tlak a tak na domácí ledě po sympatickém výkonu prohrává těsně 2:3.

Velké poděkování patří opět fanouškům, kteří vytvořili fantastickou atmosféru a také Egerbandě, na které po zápase čekalo malé překvapení, ze jejich skvělé fandění. Cheb se bude chtít fanouškům odvděčit už další domácí zápas, který je čeká až za 14 dní a to 16.12.2023 proti týmu HC Děčín.