Proti týmu HC Řisuty vítězíme až po nájezdech

čtvrtek 30. listopadu 2023 / Lukáš Szolar

I druhý zápas proti týmu HC Řisuty jsme ztratili slibný náskok

Ve středu 29.11.2023 jsme vyjížděli k poslednímu týmu tabulky HC Řisuty, které hrají své domácí zápasy na stadionu ve Slaném.

Začátek utkání pro Cheb vyšel naprosto skvěle, protože v čase 0:15 se hned po úvodním vhazování prosadila první lajna. V prvních vteřinách utkání se Cheb dostal do útočného pásma, kde Radek prošel vybojoval puk v rohu kluziště a předal na modrou čáru Innanmaovi, ten i s pomocí teče bránícího hráče dostal puk ke Kvasničkovi a ten z první naslepo z otočky nahodil puk před bránu, kde skvěle číhal Michael Čejka, který dobře nastavil hůl a protečoval puk za Pánkovi záda. 0:1

Cheb dostal příležitost hrát přesilovou hru, kterou využil ve svůj prospěch. Na dvoubrankový náskok navýšil v čase 14:15 střelou od modré Vojta Šik. 0:2

Ještě než nám skončila první třetina, opět se prosadila první lajna Chebských. K odraženému puku se dostal mezi kruhy Radek Prošek, který se ocitl sám v tváří tvář brankáři a rychlou svižnou střelou překonává v čase 19:13 Pánka po třetí. 0:3

Po první třetině byl Cheb velmi spokojený, protože vedl na rozdíl tří branek.

Druhá třetina ale byla v režii domácího týmu HC Řisuty. V čase 26:19 v přesilové hře domácí snižují. Vítěslav Bílek přesně vymetl šibenici nad lapačkou Kolářovi brány. 1:3

V polovině utkání dostal trest za podrážení Jaroslav Vašíček a tak domácí dostali možnost hrát přesilovou hru. Ale byl to právě Cheb, který se prosadil. Hosté se dostali do útočného pásma a Vlastimil Kvasnička vystřelil od mantinelu na brankáře, který vyrazil puk před sebe. Na svém místě opět jako sup kroužil Michael Čejka, který byl pozorný a odražený puk si stáhnul a v pádu i přes padajícího brankáře dostal puk za brankovou čáru. Čas 30:34 1:4.

Málo kdo čekal, že od Chebu je to do konce základní hrací doby vše, protože pak už se prosazoval pouze domácí tým HC Řisuty. Domácí opět hráli přesilovou hru a Vítězslav Bílek skvěle z poza brány přihrál Ondřeji Volrábovi, který střelou z první v čase 36:17 rozvlnil síť. 2:4

Poté se pro Cheb opět situace zkomplikovala, protože David Petrásek byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku a tak domácí měli skvělou možnost snížit. Také se tak stalo, protože v čase 38:59 snižují domácí na rozdíl jedné branky. Akci kterou založil Adam Zich, který nahrál bekhendem na Bílka a ten ještě našel lépe postaveného na středu hřiště mezi kruhy Ondřeje Volrába, který rychlou střelou překonal Koláře dnes po druhé. 3:4

Po druhé třetině se šlo do šatny za stavu 3:4

Po začátku utkání měli k dispozici domácí stále dlouhou přesilovou hru po vyloučení Petráska ze druhé třetiny a tu se jim také podařilo využít a vyrovnat stav utkání. V čase 42:30 domácí zavezli puk do pásma a po výměně puku po ose Růžička - Čech se nakonec puk dostává k Sebastianovi Jandovi, který střelou z první překonal Chebského brankáře a nedal mu šanci zakročit. 4:4

Poté už jsme žádnou branku neviděli. Zápas se nám na stadionu ve Slaném protahoval různými vyloučeními a strkanicemi mezi oběma tábory až nám došel až do prodloužení. Tak jako i v Chebu utkání po 60 minutách skočilo 4:4 s tím rozdílem, že 4.10. v Chebu rozhodl Petr Rozhon v prodloužení, tentokrát došlo utkání až na samostatné nájezdy.

Tam jsme byly šťastnějším týmem a po brankách Václava Skuhravého a Michaela Čejky vítězíme po nájezdech a odvážíme si do Chebu 2 body. Další utkání Cheb čeká už na domácím stadionu tuto sobotu 2.12.2023 proti tým HC Stadion Vrchlabí, na které vás všechny srdečně zveme. Začátek utkání tradičně 18:00