Z Benátek nad Jizerou odjíždíme bez bodu

neděle 26. listopadu 2023 / Lukáš Szolar

Před zápasem jsme měli stejně bodů, bohužel Benátky nám odskakují o 3 body

V sobotu 25.11.2023 čekal HC Stadion Cheb po delší době výjezd na led soupeře. Po třech domácích výhrách družina Václava Skuhravého chtěla navázat na tuto formu a do Benátek jela s očekáváním bodovat.

Zápas v Benátkách byl odstartován už v 15:00 a pro Cheb naprosto skvěle. V čase 3:09 se poprvé měnilo skóre a byl to právě Cheb, který se radoval. Vlastimil Kvasnička obral ve středním pásmu o puk domácí borce a upaloval s ním po pravé straně kluziště na bránu, ačkoliv měl na výběr přihrát buď to Proškovi a nebo Čejkovi do lepší pozice, Kvasnička to vzal na sebe a z bekhendový pozice si puk přehodil na forhend a rychlou svižnou střelou zamířil přesně nad Brázdilovo rameno. 0:1

Radost hostům bohužel nevydržela dlouho, protože po vyloučení Jana Strýčka za nedovolené bránění vyrovnal v čase 3.53 Jan Dvořák. Střela od modré, která ještě byla zablokována, se ale bohužel odrazila přesně na hůl právě Dvořáka a ten překonal Kašpara. 1:1

Takto nám skončila i první třena 1:1

Úvod druhé třetiny vyšel Chebským borcům naprosto skvěle, protože v čase 21:00 to byl opět právě Cheb, který si vzal vedení zpět. Michael Čejka si na vlastní modré převzal puk a bez jakéhokoliv problému s ním zajel až do pásma soupeře. Tam nic nevymýšlel a střelou zpoza kruhu přes bránícího obránce překvapil brankáře Brázdila a tomu to propadlo přes bližší tyč. 1:2

Pak se zřejmě lámal chleba, protože Cheb si vybral černou minutku, kde inkasoval dvakrát během 59 vteřin. Nejprve v čase 34:10 srovnal Lukáš Kučera, který jako první našel odražený puk před odkrytou Kašparovo bránou a tak mohl pohodlně zavěsit a v čase 35:09 střílejí Benátky vítěznou branku. Cheb jakoby se ještě neoklepal z vyrovnávací branky a nechali domácí nahazovat puky před Kašpara a právě toto se jim stalo osudným. Po jednom nahození se dostal před Kašpara v tváří tvář jeden z útočníků Benátek, který hostujícího brankáře ještě nepřekonal, ale k dorážce se opět dostali domácí a tentokrát Jan Klodner, který už se nemýlil. 3:2

Druhá třetina 3:2

Cheb určitě nechtěl nic zabalit a šel do třetí třetiny s tím, že vyrovná. Bohužel tyto plány byly zhaceny v čase 48:06, kde domácí opět střílejí branku. Ještě než ale padla branka, Cheb se rozčiloval a to právem, protože puk mohl v klidu hrát Šimon Krutina ve vlastním pásmu, ale jeho tvář zasáhla hokejka Jana Husáka a vyřadil tím tak Krutinu ze hry. Právě Husák si pak převzal puk a dostal se do přečíslení tři na jednoho. Ačkoliv Benátky toto přečíslení nezahráli dobře a dali šanci Chebské obraně se vrátit, opět došlo na odražený puk, který tentokrát zachytil Jan Dvořák a bekhendem zavěsil pod horní tyč Kašparovi brány. 4:2

Cheb zkusil necelé dvě minuty před konce hru bez brankáře a chtěli vyrovnat, ale proti byl Jiří Hozák, který trefil odkrytou klec hostů. 5:2

Oba týmy měli před začátkem utkání 17 bodů a nakonec jsou to Benátky, který se přiblížili na rozdíl jednoho bodu na Kobru Praha a účast v předkole play off. Další zápas HC Stadion Cheb bude hrát ve středu 29.11 na ledě posledního celku tabulky, HC Řisuty.