CHEBSKÝ POHÁR 2014 - výsledky

středa 16. dubna 2014 / Redakce

Na zimním stadionu v Chebu se na konci března konal hokejový turnaj CHEBSKÝ POHÁR 2014. Tímto tradičním a dobře obsazeným turnajem skončila hokejová sezóna pro chebské mužské týmy. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které jsou v Chebu známé z předchozích soutěží z ústeckého a plzeňského kraje, ale i výběry, mužstva složená z hráčů přímo na tento turnaj. Chebští orli měli hned dvojí zastoupení. Áčko bojovalo ve skupině s vítězem Krajské ligy mužů v Karlovarském kraji, který neprohrál jediný zápas. Byly to Trstěnice, které měli velkou motivaci porazit domácí tým, což se jim nepodařilo. Tým Děčína je známým rivalem z uplynulých sezón a dalším adeptem na přední příčky byl tým složený z hráčů se zkušenostmi z české i německé ligy, kteří startovali pod hlavičkou týmu HC Medvědi&Zajíci. Ve druhé skupině bojovalo chebské Béčko se silnými týmy KLH Božkov a HC Buly Kravaře, kteří si oba již jednou nejcennější trofej z Chebu odváželi. A neznámou byl tým HC Drivers, který byl seskládán z hráčů z nedalekého druholigového Klášterce a dalších zkušených hráčů. Turnaj začal v pátek v odpoledních hodinách a podle umístění ve skupinách postupovaly mužstva až k nedělnímu finále. Hrací systém turnaje určil pořadí ve skupinách, dále se hrálo playoff o celkové umístění. Oba poražení v semifinále skončili na společném třetím místě. Celý víkend mohli diváci vidět rychlý a tvrdý hokej, protože každý, kdo do Chebu dorazil, chtěl odvézt pohár za první místo. Zpestřením byly kvalifikační boje o dovednostní disciplíny, kdy potom v neděli hráči jednotlivých týmů bojovali o titul nejrychlejšího bruslaře, nejpřesnějšího střelce, o nejtvrdší střelu a soupeřili i brankáři o nejlepší úspěšnost v samostatných nájezdech. Po tom všem přišlo na řadu finále, které se odehrálo, stejně jako vloni, v režii chebského Áčka a družstva Božkova. Oba soupeři se potkávali v této sezóně v soutěži KLM Plzeňského kraje, ale ze vzájemných duelů vyšli vždy vítězně hokejisté Božkova. Tento víkend však byli domácí na vítězné vlně již od začátku turnaje a ani ve finále si nedali vítězství utéct. Domácí tým dokázal tak poprvé v historii konání tohoto turnaje (dříve jako veteránský turnaj Hrášek Cup) zvednout na hlavu ten nejcennější pohár za první místo. Děkujeme všem fanouškům, kteří povzbuzovali naše hokejisty a hnali je za vítězstvím. Speciální poděkování patří městu Chebu, které finančně podpořil tento prestižní hokejový turnaj.