Hodnocení sezony starších žáků

středa 20. dubna 2022 / Redakce

2. května odstartuje příprava na novou sezonu, trenér Pavel Hlavatý nám tak ještě rychle shrne tu minulou- tentokrát starších žáků.

S jakým cílem jste nastoupili do sezony?

Cílem první části soutěže bylo postoupit do nadstavby a hrát s lepšími soupeři. Jak starší žáci, tak i ti mladší. To se nám naštěstí podařilo, když jsme skončili na druhém místě. V nadstavbě mužstvo čekalo spoustu těžkých a kvalitních zápasů. V konkurenci osmi týmů jsme obsadili 7. místo.

Jak si s umístěním spokojen?
Do sezóny jsme vstupovali s poměrně úzkým kádrem hráčů, což se vlastně v průběhu sezóny promítlo do výsledků. Ještě před sezónou nás opustili dva klíčový hráči. V první části ligy KV kraje jsme se s tím popasovali vcelku dobře. Padli jsme 2x s Energií, a jednou po velkém boji v Tachově, celkově jsme podávali dobré týmové výkony a soupeře, hlavně naší první lajnou, přehrávali.

Co bylo slabinou?
Velkou slabinou v první části bylo mraky obdržených branek z dorážek v předbrankovém prostoru. Do druhé části jsme na tom zapracovali, jelikož jsme věděli, že nás budou čekat mnohem těžší soupeři. Ale čas ukázal to, že jsme tyto chyby dokázali eliminovat. Do nadstavby nám odešel do Karlových Varů klíčový obránce Dan Postl a nám se kádr díky nemocem či zraněním stáhl víceméně na dvě pětky, ve kterých jsme odehráli prakticky celou nadstavbu.

Když si shrneme základní část...
Jak už jsem říkal, s hrou v první části jsem byl spokojen, dokázali jsme soupeře z našeho kraje dostávat často pod tlak a přehrávat je, což vyústilo v postup.

A nadstavba?
Nadstavba byla následně nesmírně těžká a tam se ukázala nevyrovnanost našeho kádru. První lajna dokázala přehrávat, či hrát velice dobrý hokej se soupeři typu Litvínov, Chomutov, Děčín a hlavně dávat branky. Druhá lajna i přes veškerou snahu za soupeři zaostávala, často byla pod tlakem a nedokázali se moc gólově prosadit, což prostě v takových utkáních, které jsme odehráli nemohl na dobrý týmový výsledek stačit. Další velký faktor byl ten, že soupeři měli často špičkovou první lajnu a následně dvě velice kvalitní a vyrovnané pětky. A my hráli na 10 - 11 lidí a v závěrech zápasů ty síly prostě chyběly.

Co si říkal na přístup kluků?
Celkově přístup hráčů byl dobrý, samozřejmě u některých lepší, u někoho horší. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně Honzu Valuše, který i za nepříznivých stavů pořád mužstvo podporoval a šlapal naplno, v tom mu samozřejmě pomáhali jeho hlavní parťáci Filip s Maxem, kteří vytvořili silnou údernou trojici. V nadstavbě spoustě hráčů chyběla rychlost a drive v přístupu k protihráčům, i když jsme na tom pracovali, moc se to nelepšilo a hlavně v obrané činnosti jsme nechodili do soubojů naplno, z čehož pramenily branky soupeře. Ale jak jsem říkal, že u někoho byl přístup horší, tak to přisuzuji tomu, že někteří jedinci absentovali pondělní bruslařské kondiční tréninky a pak jim to v zápasech chybělo.

Pozitiva?
Jsem rád, že se nám podařilo víceméně nastálo zapracovat dva hráče ročníku 2009 Máru Kubíka a Pepu Postla, během sezóny dostali pár příležitostí i další hráči mladších žáků. Já jsem nemírně rád, že v každém ročníku máme několik výborných individualit, kteří dokáží hrát s těmi nejlepšími hráči v republice. Ale celkově všichni udělali další velký posun během sezóny. I s těmi top týmy, když každý makal na doraz, tak jsme je dokázali velmi potrápit, ale je nutné, abychom hráče naučili mít tento přístup každé střídaní.

Jak bude vypadat tým pro novou sezonu?
V nadcházejícím roce zůstane tento tým ročníku 2008 a 2007 pohromadě díky opětovné svazové reorganizaci soutěží. Vznikne nám tříročníkový dorost, kde se ještě přidají hráči ročníku 2006. Letní přípravu odstartuje mužstvo pod taktovkou Petra Nekvindy 2. května.

Starší žáci - statistiky

1. část ligy „D“ KV kraje: 9 výher – 0 remíz – 3 prohry, skóre 91:56, 18 bodů – 2.místo

Hráč utkání góly+asistence kanadské body tresty pořadí v lize

1. Jan Valuš 10 23+10 33 2 min 5.

2. Filip Žalud 11 15+14 29 0 min 8.

3. Marek Kubík 9 5+13 18 0 min 19.

4. Max Vogel 10 8+ 9 17 25 min 20.

2. část ligy „D“ nadstavba KV a Ústeckého kraje: 4 výhry – 0 remíz – 16 porážek, skóre 81:182, 8 bodů – 7. místo

Hráč utkání góly+asistence kanadské body tresty pořadí v lize

1. Jan Valuš 20 30+15 45 8 min 3.

2. Filip Žalud 18 19+14 33 29 min 9.

3. Max Vogel 20 10+15 25 4 min 19.

4. Marek Kubík 11 5+12 17 0 min 37.

5. Jiří Malý 10 8+ 8 16 16 min 39.

Celkem v sezóně: 32 mistrovských utkání – 13 výher, 0 remíz, 19 porážek, skóre 172:238

Hráč utkání góly+asistence kanadské body tresty

1. Jan Valuš 30 53+25 78 10 min

2. Filip Žalud 29 34+28 62 29 min