Krakonoš nám nepřál, z Vrchlabí se vracíme bez bodu

neděle 27. listopadu 2022 / Redakce

Po rychlé domácí odpovědi ve druhé třetině se naše hra sesypala, vítězná série přerušena....

Do 300 kilometrů vzdáleného Vrchlabí jsme se vypravili v neúplné sestavě. Definitivně bez Martina Trapla a Jardy Vašíčka, kteří se rozhodli u nás své působení ukončit, kapitána Honzy Strýčka, Vojty Šika, Ondry Leštiny, Vládi Pohanky, Patrika Šťastného a Michala Feča. Příležitost tak dostali dva naši junioři Matěj Bunabec a Dan Kubík. Do branky se tentokrát postavil Nir Tichon. Ani s mohutnou celozápasovou podporou naší fanouškovské Eger Bandy nám však v Krakonošově revíru nebylo po pěti výhrách v řadě přáno.

Vrchlabí jde do vedení

V první třetině jsme prohrávali od 6. minuty, když domácí využili svou přesilovou hru. Z několika šancí jsme sami žádnou nevyužili, v závěru jsme dvakrát orazítkovali tyčku vrchlabské svatyně, nejprve Vláďa Vrtek poté Emmanuil Šafeev.

Ve druhé třetině vyrovnáváme

Vyrovnat se nám podařilo až ve druhé části, to ve 26. minutě zakončil akci Vládi Vrtka a Michaela Čejky Petr Kořán - 1:1!

Další branka domácích a náš několikaminutový kolaps

Jenže domácí odpověděli již po 45 vteřinách a rychle inkasovaná branka nás vyvedla z rytmu. Náš následující pětiminutový výpadek, během kterého jsme znovu třikrát inkasovali, utkání rozhodl. Nira Tichona potom nahradil v naší kleci Kuba Kašpar, ten ještě v prostřední dvacetiminutovce jednou kapituloval.

Třetí třetina končí 1:1

Třetí třetina skončila nerozhodně 1:1, když se za nás prosadil svým průnikem po levé straně Anderei Šikut. Naopak branka Vládi Vrtka nebyla uznána pro vysokou hůl, čemuž se divili i domácí diváci, neplatil ani gól Jana Nekvindy.

Doma proti Chomutovu a Jablonci

Teď nás čeká domácí dvojzápas, ve středu přivítáme Chomutov, v sobotu Jablonec.

HC STADION VRCHLABÍ - HC STADION CHEB 7:2 (1:0, 5:1, 1:1).
Branky: 6. Bláha (Kozák, Kynčl), 27. T. Perička (Bláha, Chrtek), 30. Bláha (Chalupa, T. Perička), 32. Chalupa (Urban, Bláha), 32. Tatar (Cerman), 38. Oliva (Duran, Duchan), 48. T. Perička (Urban, Chalupa) – 26. Kořán (Čejka, Vrtek), 54. Šikut (Rozhon, Jachanov).

Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Kynčl, Oborník, Fiala, Bendík (A), Oliva, Duran, T. Perička – R.Perička, Kozák, Chrtek, Cerman, Urban (C), Duchan, Chalupa, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher. Trenér: Tomáš Jirků.
Stadion: Tichon (32. Kašpar) – Troška, Kořán, Jachanov, Šikut, Vápeník, Kubík, Stejskal – Bubanec, Krutina, Šafejev, Novotný, Vrtek (C), Paršakov, Nekvinda (A), Čejka (A), Konášek. Trenér: Petr Nekvinda.
Rozhodčí: Battěk – Jiruška, Figer.