Karlovarský pohár 2013

pondělí 26. srpna 2013 / Redakce

V Karlových Varech se o víkendu konal turnaj kategorií 2003 a mladší, kde byli pozváni týmy Českých Budějovic, Mladé Boleslavi a Weidenu. Propozice turnaje ke stažení ZDE (CZE) nebo ZDE (DE). Protože tým z Německa nemá tuto kategorii plně obsazenou, požádali o pomoc chebský klub. Trenér Petr Neč vybral šest hráčů, kteří nás v barvách Blue Devils Weiden reprezentovali (Radim Kala, Samuel Šmajda, David Varvařovský, Jakub Votoupal, Šimon Krutina, Martin Halada). Nástup do turnaje nebyl z nejšťastnějších a podle slov Petra Neče, který vše sledoval z tribuny, byl výkon hráčů daleko pod průměrem. Do zbytku turnaje však trenér modrých ďáblů, chebský David Speierl, namotivoval tým tak, že postoupil až do finále proti favoritu z Karlových Varů. V tomto napínavém zápase sebral česko-německý tým těsně před koncem energetikům vítězství a v nájezdech si potom zajistil konečné první místo. Velkou zásluhu na tom měli právě chebští kluci, protože právě oni porazili domácího favorita. Krásnou brankou v samostatných nájezdech "vystřelil" vítězství na turnaji Radim Kala. Cenu pro nejlepšího gólmana obdržel Martin Halada. Cenu pro nejlepšího obránce Šimon Krutina. Děkujeme za skvělou reprezentaci chebského hokeje.