Řisuty jsme vyprovodili sedmi góly

čtvrtek 19. ledna 2023 / Redakce

Ve druhém kole nadstavby jsme si na domácím ledě poradili s řisutskými Buldoky 7:3.

Prošek se nekonal, opět nastoupil David Varvařovský

Ze soupisky jsme nakonec museli vyškrtnout avizovaného Radka Proška, který už měl sice připravený dres, ale nakonec zamířil se Sokolovem na Moravu. K dispozici nebyl díky nemoci ani David Troška. Naopak nám podruhé v sezoně vypomohl náš odchovanec z karlovarské juniorky David Varvařovský.

Tříbrankové vedení

Výhře jsme šli tentokrát od první minuty naproti. V 10. minutě skóroval svým prvním gólem za Stadion Ruda Klíma a krátce před první sirénou vybídl při našem oslabení Michael Čejka ke skórování Šimona Krutinu, který v brejku bekhnedovou střelou vymetl pravý horní rok branky. Hosté předvedli několik secvičených kombinací, ale prakticky stejné zakončení si na brankovišti pohlídal svými betony Kuba Kašpar.

Ve druhé třetině zvýšil již na 3:0 opět Ruda Klíma po další asistenci Petra Rozhona.

Slabší chvilka a dva slepené góly hostů

Potom jsme si ale vybrali slabší chvilku a hosté během 34 vteřin snížili na rozdíl jediné branky.

Šimon Krutina přidává další dvě branky

Ještě ve druhé třetině nás ale uklidnil Šimon Krutina a ve třetí třetině zkompletovaným hattrickem posunul skóre už na 5:2.

Dva góly dává také Vláďa Vrtek

Buldoci ještě vykřesali jiskřičku naděje třetí brankou, ale zápas jsme měli plně ve své moci a Vláďa Vrtek dvěma brankami jakkékoliv komplikace odmítnul - 7:3!

V sobotu se vypravíme do Děčína a příští středu nás čeká opět doma vedoucí celek skupiny - IHC Králové Písek.

Benátky i Písek rovněž vyhrály a tak zůstáváme na 11. místě s tříbodovou ztrátou na play off.

HC STADION CHEB - HC ŘISUTY 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Branky: 10. Klíma (Rozhon), 20. Krutina (Čejka), 24. Klíma (Rozhon, Fečo), 35. Krutina (Varvařovský, Rozhon), 47. Krutina (Šikut, Varvařovský), 56. Vrtek (Čejka), 58. Vrtek (Šik, Čejka) – 29. Routa (Zich, Janeček), 30. Pejchal (Rendla, Sýkora), 51. Zich (Bílek, Sýkora)

Stadion: Kašpar (Tichon) – Šikut, Jachanov, Kořán, Šik, Strýček (C), Stejskal – Varvařovský, Šafejev, Krutina, Klíma, Fečo, P. Šťastný, Rozhon, Čejka (A), Konášek, Vrtek, Dinga. Trenér: Petr Nekvinda.
Řisuty: Šubrt (Pánek) – Řepka, Malovický, Janda, Zich, Pokorný, Potechin – Janeček, Rendla, Routa, Okegawa, Sýkora, Chamrád, K. Pejchal, Výrut, Bílek (C). Trenér: Pavel Křepelka.
Rozhodčí: Červenka – Gregar, Baxa