sobota 18. 11. 2023 18:00, 2. liga - západ - nadstavba sk. B — 16. kolo

Kašpar – Strýček, Innanmaa, Vápeník, Zavřel, Kořán, Stejskal, Šik – Vašíček, Švec, Karpov, Prošek, Kvasnička, Krutina, Rozhon, V. Skuhravý, M. Skuhravý, Tóth, Krejsa, Čejka.
5

HC Slovan Ústí nad Labem

Stahl – Sýkora, Popela, Gottfried, Funk, Trefný, Hynek – Rudovský, Kloz, Simon, Roubík, Dubský, Jouza, Berčík, Tůma, Bernat, Bláha, Kuchynka.
2
Branky a nahrávky: 34:13 V. Skuhravý (Rozhon, Šik; 5/4), 38:02 Kvasnička (Prošek, Kořán; 5/5), 42:52 Čejka (4/5), 50:06 Vašíček (Kořán, Švec; 5/5), 59:59 Kořán (V. Skuhravý, Prošek; 5/5) – 24:40 Rudovský (Kloz; 4/4), 35:54 Jouza (Popela, Rudovský; 5/5). Rozhodčí: Glanc – Žídek, Herles. Diváci: 329. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 5:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

První třetina toho krom tří vyloučení moc nepřinesla a tak se po první třetině odcházelo do šaten za stavu 0:0

To ve druhé třetině už to byla jiná káva a začaly konečně padat branky. Skóre otevřel ve 25.minutě Ústecký Jan Rudovský, který využil zmatek po vhazování v obraném pásmu domácího týmu. 0:1

Radost hostům vydržela pouze 10 minut, protože v čase 34:13 srovnal hrající trenér Václav Skuhravý, který v přesilovce vystřelil na bránu a puk si do vlastní brány tečoval jeden z bránicích hráčů Slovanu. 1:1

Hosté ale o minutu později opět předvedli jednu ze svých parádních akcí při přechodu do pásma domácích, kde po ose Rudovský - Popela - Jouza, právě poslední jmenovaný se ocitl sám před Kašparem a opět vrátil jednobrankové vedení Slovanu 1:2

To ale ve druhé třetině nebylo vše a opět se prosadil domácí Cheb. v čase 38:02 se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, kde Radek Prošek našel fantastickou přihrávkou přes ležícího obránce Vlastimila Kvasničku, který vymetl střelou z první šibenici Stahlovy brány.

Po druhé třetině se šlo do šatny za stavu 2:2

V čase 42:20 dostal Slovan možnost hrát přesilovou hru, protože za sekání si šel sednout Pavel Vápeník. Ten však netušil, že bude za malý okamžik svědkem chyby hostující obrany, kterou skvěle dokázal využít Michael Čejka, který obral hráče o kotouč v jejich obraném pásmu a tváří v tvář brankáři poslal svižnou střelu pod jeho vyrážečku a tak se Cheb mohl radovat z vedení 3:2.

To ale zdaleka nebylo vše, protože v čase 50:06 si Jaroslav Vašíček ve vlastním pásmu vzal puk, na vlastní modré si ho lehce přiklepl s Markem Švecem a v plné rychlosti vlítnul mezi dva obránce hostujícího týmu a ty nebyly schopni akceptovat jeho rychlost a prohazovačkou se dostal až před brankáře Stahla a prudkou střelou pod horní tyč nedal brankáři šanci a tak se Cheb radoval po čtvrté. 4:2

Hosté se snažili o tlak a o závěrečnou hru bez brankáře. Když už se zdálo, že výsledek zůstane 4:2 a vhazování pět vteřin před koncem v obraném pásmu domácích je pouze formalitou, tak po vyhraném vhazování Václava Skuhravého se rychle puku ujmul kapitán domácího týmu Petr Kořán a střelou přes celé kluziště trefil odkrytou bránu Slovanu a na časomíře svítilo 0,5 do konce. 5:2

Cheb zvítězil po druhé po sobě na domácím ledě a další utkání ho čeká ve středu od 18:00 opět na domácím stadionu. Tentokrát přijede tým z vrchních pater tabulky a to HC Tábor.