Cheb hrál hokej, Řisuty střílely góly

čtvrtek 22. února 2024 / Lukáš Szolar

Prohra s Řisuty rozhodla o tom, že play-off letos nebude

''Hokej jsme hráli my, soupeře jsme jednoznačně přehrávali a přestříleli. Štěstí se obrátilo ale na stranu soupeře, kdy z minima vytěžili maximum. Dvakrát nastřelená tyč oslavence Čejky, několikrát trefená helma brankáře hostí a mnoho dalších tutovek neskončilo v síti a proto jsme nakonec tahali za kratší konec.'' To byly slova těsně po zápase sportovního manažera klubu Davida Speierla, který neskrýval zklamání.

Zápas pro Cheb začal hodně špatně, protože po 4 minutách už prohrával 0:2, kdy soupeř využil úvodní nervozitu a nekoncentrovanost našeho týmu. Trefil se Ondřej Volráb v přesilové hře a Ondřej Sýkora, který projel celé kluziště a překvapil Kašpara střelou z nulového úhlu a Kašparovi puk bohužel propadl za jeho záda.

V čase 6:43 to začalo konečně vypadat veseleji, protože ve skvěle hrající formě Jaroslav Vašíček vzal zodpovědnost na sebe a dojel s pukem až před brankáře hostí a z bezprostřední blízkosti poslal puk pod horní tyč. 1:2

Poté se rozjel opravdový kolotoč z Chebského pohledu a na Řisuty vyvíjeli obrovský tlak po celou první třetinu, ale bohužel bez vstřelené branky. Po první třetině se šlo do šatny za stavu 1:2 pro hosty. Ve druhé třetině Cheb nepolevil a opět se snažil napadat a dostávat soupeře pod tlak. Cheb tlačil a občas zapomněl na obranu a proto musel Kašpar zasahovat i proti dvou samostatným únikům Řisut. Na vyrovnání jsme čekali až do času 35:58 kde se činil obránce Václav Stejskal, který nabral rychlost ve vlastním pásmu, najel s pukem až do pásma soupeře a svižnou střelou poslal puk za záda brankáře 2:2

O chvíli později bylo ještě veseleji, protože v čase 38:22 Cheb otáčí zápas ve svůj prospěch a trefil se Marek Švec, který využil toho, že brankář vyrazil přímo k němu na hůl střelu od Václava Skuhravého a Švec už pouze poslal puk do odkryté brány. V Chebu zavládla neskutečná radost a tímto nám skončila i druhá třetina, kdy Cheb vedl 3:2

Třetí třetina se nesla v podobném duchu, Cheb se snažil navýšit náskok, velké šance měl Čejka i Krutina, ale naopak produktivní byly opět hosté. V čase 43:50 bylo vyrovnáno, kdy se trefil z nenápadné akce Ondřej Sýkora a Kašparovi proklouzl puk pod betonem. 3:3

Cheb se snažil opět strhnou vedení na svou stranu, ale tato snaha ztroskotala na brankové konstrukci a nebo ve výzbroji Řisutského brankáře. Navíc Řisuty opět z jedné větší akce vytěžily maximum a dávají finální úder Chebu v podobě vstřelené branky, kterou vstřelil Pavel Řepka a to se psal čas 56:43. Cheb zkusil na konci zápasu ještě hru bez brankáře ve snaze poslat zápas alespoň do prodloužení, ale bohužel odkrytá brána byla další příležitostí dát hostům branku na konečných 3:5.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se na poslední zápas sezóny v sobotu 2.3. proti týmu Kobra Praha, který budeme chtít vyhrát hlavně pro naše fanoušky.