Viděli jsme 23 nájezdů, jeden v prodloužení, nakonec vítězí Benátky

neděle 18. února 2024 / Lukáš Szolar

Cheb prohrával ve 3 třetině o 2 branky

Cheb po ztrátě bodů z Kobry a hlavně z Hronova, chtěl opět ukázat, že na domácí půdě je vynikající. Navíc Kobra Praha prohrála ve středu z Hronovem a tak se Cheb bodově opět mohl dotáhnout právě na Kobru. Začátek utkání v Chebu proti Benátkám začal naprosto skvěle. Cheb totiž už v čase 1:59 vedl zásluhou Davida Novotného, který obral Benátské hráče o kotouč a sám si ho zavezl do pásma a střelou navíc překonal brankáře. 1:0

Tento výsledek nám vydržel až do konce první třetiny a tak jsme na další branku čekali až do třetiny druhé. Největší šanci navýšit náskok měl na začátku druhé třetiny Petr Rozhon, jenže neproměnil a tak pro Cheb přišel trest v podobě vyrovnání. V čase 25:56 se trefil kapitán Benátek David Šafránek.1:1

O pár minut později bylo ještě hůř z pohledu domácích, v čase 33:13 se trefil Dominik Řepík, který využil, že jeho tým se dostal do tlaku a dokázali to potrestat. I když se mohlo polemizovat o tom, jestli opravdu puk přešel celým objemem brankovou čáru, ale bohužel ve druhé lize není video rozhodčí, a tak jsme museli věřit finálnímu verdiktu hlavního rozhodčího Hlinky, který stál dost blízko, aby viděl, jak to celé bylo 1:2

Další branka nám ve druhé třetině už nepadla a šlo se do třetí třetiny. Cheb přišel nabuzen do třetí třetiny a snažil se Benátky dostat pod tlak, ale bohužel bez výsledku. Naopak Benátky opět ukázali, jak jsou produktivní a přidali další branku. Hosté se dostali do přečíslení a Kučera přenechal kotouč do druhé vlny kapitánovi Davidu Šafránkovi a ten jakož to ostřílený mazák si s touto situací poradil a vymetl růžek Kolářovi brány. 1:3

Už se zdálo, že Cheb se nezmůže na větší tlak, ale najednou se děli věci. V čase 51:50 si vzal puk ve vlastním pásmu Václav Stejskal, dojel s ním až do útočné třetiny, kde byl podražen a zdálo se, že Cheb bude hrát přesilovou hru, ale Stejskal v leže dokázal puk ještě posunout na Jakuba Vogela a ten překonal Benátského brankáře. 2:3.

Cheb věděl, že potřebuje z tohoto utkání body a byl ho plný led. Také to přineslo ovoce v podobě vyrovnání, v čase 53:45 se trefil Radek Prošek, který prostřelil Brázdila z těsné blízkosti. 3:3.

Ještě bylo dost času na to otočit výsledek a Cheb se opravdu snažil a hnali je k tomu naši dětský fanoušci. Eger banda na toto stání měli absenci a skvěle je zastoupily děti a fanoušci v hale, kteří si myslíme zápas opravdu užili. Bohužel už žádná branka nepadla a tak se šlo do prodloužení. Tam jsme měli prvoukou šanci v podobě samostatného nájezdu, bohužel Brázdil byl proti Rozhonovi úspěšný. Nakonec jsme viděli samostatné nájezdy, které nám trvali o něco déle, protože jsme viděli celkem 22 nájezdů. Brankáři zavřeli své branky a byly překonáni pouze jednou ve druhé sérii a poté rozhodl vítězným jedenáctým nájezdem až Benátský Dominik Zumr.

Ve středu nás čekají Řisuty na domácím ledě a budeme chtít jednoznačně vyhrát a porvat se tak ještě o play off, ještě stále můžeme získat 12 bodů. Kobra Praha má o jeden zápas více než my.